Analiza Aminokwasów

Wiele osób ma „ukryte” zaburzenia metabolizmu aminokwasów (AA), które są problematyczne i często pozostają nierozpoznane. Zaburzenia metabolizmu AA często przejawiają się niecharakterystycznymi objawami. Ze względu na bogactwo dostarczonych informacji Analiza Aminokwasów powinna być przeprowadzana za każdym razem, gdy potrzebne są dokładne informacje o stanie odżywienia organizmu, czy też informacje o procesach metabolicznych.

Analiza aminokwasów dostarcza podstawowych informacji na temat zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze, w tym jakości i ilości białka pokarmowego, zaburzeń trawienia oraz niedoborów witamin i minerałów - szczególnie kwasu foliowego, B12, metabolizmu B6, cynku i magnezu. Ponadto badanie metaboliczne dostarcza ważnych informacji diagnostycznych na temat funkcji wątroby i nerek, dostępności prekursorów neuroprzekaźników, zdolności do detoksykacji, podatności na chorobę tętnic obwodowych (homocystyna) oraz wielu wrodzonych zaburzeń metabolizmu aminokwasów.

Wyniki badania profilu metabolicznego są przedstawione w funkcjonalnym formacie, który pozwala na łatwą interpretację. Na podstawie zgromadzonych wyników, przedstawiane są: kompleksowe podsumowanie potrzebnej suplementacji (np. wit. B6, B12/folianów, Mg), a także podejrzewane schorzenia takie, jak złe trawienie/złe wchłanianie, nieprawidłowa flora przewodu pokarmowego, zaburzenia detoksykacji, stres oksydacyjny. W celu uproszczenia interwencji żywieniowej zamieszczane są również indywidualnie dopasowane harmonogramy uzupełniania aminokwasów oraz przejrzysty komentarz odnoszący się do uzyskanych wyników.

Badanie profilu metabolicznego pozwala określić:

  • niedobory lub zaburzony metabolizm siarki,
  • zaburzenia wchłaniania,
  • konieczność suplementacji,
  • ekspozycję na toksyczne chemikalia,
  • zapotrzebowanie organizmu na witaminy: B6 (16 markerów) oraz B12 (homocysteina, glicyna, kwas beta-aminoizomasłowy),
  • wskaźniki różnicujące zaburzenia związane z jelitową barierą GI,
  • zaburzenia trawienia niedobory enzymów żołądkowych,
  • typy metaboliczne: histydynuria (- emia), hiperfenyloalaninuria (-emia) itp.

 

WARIANTY BADAŃ

Analiza Aminokwasów z Moczu

Materiał do badania: mocz (zalecana 24-godzinna zbiórka)
Czas oczekiwania na wynik: ok. 3 tygodnie
Wykonanie analizy: Laboratorium
Doctor's Data

 

Analiza Aminokwasów z Osocza

Materiał do badania: krew żylna (osocze)
Czas oczekiwania na wynik: ok. 2 tygodnie
Wykonanie analizy: Laboratorium
Doctor's Data


 

Poziom Aminokwasów 

Materiał do badania: krew żylna
Czas oczekiwania na wynik: ok. 2 tygodni
Wykonanie analizy: Laboratorium
Biovis' Diagnostik (Niemcy)

 

 

Terminy wysyłek zbiorowych udostępnione zostały na Stronie Głównej
Cennik proponowanych badań udostępniamy na zapytanie mailowe

Metabolomix+ 

Metabolomix+ (DAWNIEJ ONE) to unikalna kombinacja badań metabolizmu, która zapewnia analizę kluczowych biomarkerów żywieniowych. Jest to nieinwazyjny sposób oceny funkcjonalnej zapotrzebowania na przeciwutleniacze, witaminy z grupy B, składniki mineralne, kwasy tłuszczowe i aminokwasy oraz ocenę trawienia i wchłaniania wszystkich tych składników. Informacje uzyskane z badania Metabolomix+ pozwalają ukierunkować terapie żywieniowe na konkretne potrzeby organizmu.

Dla jeszcze lepszego przeglądu stanu odżywienia organizmu możliwe jest poszerzenie diagnostyki metabolicznej o dodatkowe parametry, oparte na unikalnych potrzebach organizmu.

Wynik Metabolomix+ Profile pozwala na łatwą interpretację i zastosowanie zawartych w nim zaleceń. Zawiera on Sugerowany Harmonogram Suplementacji, który zapewnia spersonalizowane rekomendacje na podstawie wyników testów. Dołączony do wyniku komentarz (raport), zawiera informacje związane z funkcją składników odżywczych, przyczynami i powikłaniami spowodowanymi ich niedoborami oraz ich źródłami w diecie. Badanie Metabolomix+ obejmuje między innymi badania mitochondrialne, oraz analizę kwasów tłuszczowych.

 

Materiał do badań: mocz
Czas oczekiwania na wynik: ok. 3 tygodnie
Wykonanie analizy: Laboratorium Genova Diagnostics (Anglia)

Terminy wysyłek zbiorowych udostępnione zostały na Stronie Głównej
Cennik proponowanych badań udostępniamy na zapytanie mailowe

NutrEval

Test NutrEval FMV® określa kluczowe niedobory żywieniowe, ocenia ogólny stan odżywienia w celu określenia spersonalizowanych potrzeb suplementacji antyoksydantów, witamin z grupy B, minerałów, niezbędnych kwasów tłuszczowych, aminokwasów, suplementacji wspierającej procesy trawienia i innych wybranych składników odżywczych. NutrEval FMV jest zaawansowanym narzędziem diagnostycznym do prowadzenia terapii dietetycznych, często zwiększających i przyspieszających powrót do zdrowia w sytuacji złożonych chorób przewlekłych. Do profilu można również dobrać wybrane biomarkery genomiczne, w celu zwiększenia personalizacji terapii.

 

Materiał do badania: krew żylna i mocz
Czas oczekiwania na wynik: ok. 3 - 4 tygodnie
Wykonanie analizy: Laboratorium Genova Diagnostics Europe (Anglia)

Terminy wysyłek zbiorowych udostępnione zostały na Stronie Głównej
Cennik proponowanych badań udostępniamy na zapytanie mailowe

Obserwuj Genom w mediach społecznościowych

Genom Sp. z o.o. Sp. k.

Al. Armii Krajowej 10B/3;  50-541 Wrocław 

Telefony:   stacj. (+48) 71 360 41 44;     kom. (+48) 515 064 756

E-mail info@genom.com.pl

Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek   9:00 - 16:00