Profil Przeciwciał Streptococcus

Test ma na celu wykrycie przeciwciał skierowanych przeciwko Streptococcus: AntyDNAzy B oraz poziomu Antystreptolizyny (ASO). Wysoki poziom przeciwciał streptokokowych jest często powiązany z chorobami autoimmunologicznymi: gorączką reumatyczną (zapalenie serca), kłębuszkowym zapaleniem nerek, zapaleniem stawów oraz zaburzeniami neuropsychiatrycznymi, takimi jak zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, autyzm, całościowe zaburzenia rozwoju, ADHD, anoreksja, depresja i zaburzenia tikowe. Symptomy tych zaburzeń zazwyczaj zmniejszają się w wyniku terapii.
Terapia jest kierowana na zmniejszenie infekcji streptokokowej przez zastosowanie antybiotyków i/lub zredukowanie poziomu przeciwciał przez dożylne podawanie gamma globuliny. Podwyższenie poziomu któregokolwiek z tych przeciwciał (antystreptokokowej DNAzy B lub antystreptolizyny O) wskazuje na znaczne zaburzenia immunologiczne, których leczenie może prowadzić do poprawy objawów klinicznych.

Badanie jest kluczowe w diagnostyce PANDAS (Autoimmunologiczny Pediatryczny Zespół Zaburzeń Neuropsychiatrycznych). Zespół PANDAS to choroba powstała w następstwie infekcji paciorkowców z grupy A, charakteryzująca się ostrym zaburzeniem neuropsychiatrycznym u dzieci, która swoimi objawami przypomina autyzm. Cechuje ją nagłe pojawienie się ostrych zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i/lub tików.

PARAMETRY BADANIA

Zakres badania:

  • Anty-DNAza B
  • Anty-Streptolizyna O

Materiał do badania: krew
Czas oczekiwania na wynik: ok. 3 - 4 tygodni
Wykonanie analizy: Laboratorium The Great Plains (USA)


Terminy wysyłek zbiorowych udostępnione zostały na Stronie Głównej
Cennik proponowanych badań udostępniamy na zapytanie mailowe

Genom Sp. z o.o. Sp.k.

Al. Armii Krajowej 10B/3;  50-541 Wrocław 

NIP 8992764241

Regon 361062910

Telefony:   stacj. (+48) 71 360 41 44;     kom. (+48) 515 064 756

E-mail info@genom.com.pl

Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek   9:00 - 16:00