Find Why - Panel Kontroli Wagi

„FindWhy™ Genetic Testing for Weight Control” to analiza pięciu genów, o których wiadomo, że mają znaczący wpływ na metabolizm tłuszczów i węglowodanów oraz zdolność reagowania ludzkiego organizmu na ćwiczenia. Jednym z nich jest tzw. gen otyłości FTO. Diagnostyka obejmuje także geny MC4R, ADRB2-E27Q, FABP2-T55A, SH2B1.

Badania genetyczne na otyłość w Panelu Kontroli Wagi zostały wybrane po bardzo dokładnej selekcji w oparciu o aktualny przegląd literatury naukowej dotyczącej genetyki,  ćwiczeń,  otyłości i odżywiania.

Test FindWhy™ identyfikuje odmiany DNA zwane polimorfizmami pojedynczego nukleotydu (SNP) i opiera się na szczegółowej analizie literatury naukowej.

Jest to test oceny ryzyka i nie jest testem diagnostycznym. Nie gwarantuje utraty wagi poprzez przestrzeganie określonej strategii żywieniowej, ani nie zapewnia oczywistych korzyści z wyboru jednej diety zamiast innej. Ten test ma „rzucić światło” na podłoże genetyczne danej osoby, a tym samym pozwolić na stworzenie planu odchudzania, który pomoże przezwyciężyć ewentualne predyspozycje i pomóc osiągnąć trwałe rezultaty.

PARAMETRY BADANIA

 

Zakres badania:

Analizowane geny (SNP)
• FTO - regulacja metabolizmu i sytości.
• MC4R - regulacja sytości i częstotliwości posiłków.
• ADRB2-E27Q - wrażliwość na węglowodany i wpływ stresu.
• FABP2-T55A - wchłanianie tłuszczu i regulacja poziomu insuliny (cukru).
• SH2B1 - regulacja mechanizmów działania insuliny i leptyny.

Badanie diagnostyczne otyłości w przystępnej cenie. Przeprowadza się je na DNA pobranym z policzka, które uzyskuje się poprzez pobranie trzech wymazów z wnętrza jamy ustnej. Pobierając wymaz, należy energicznie szczotkować śluzówkę policzka, aby na szczoteczkę pobrać wystarczającą ilość komórek błony śluzowej (celem tej czynności jest pobranie - "zeskrobanie" komórek nabłonka policzka, z których następnie zostanie wyizolowane DNA).

 

Materiał do badania: wymaz z wnętrza jamy ustnej
Czas oczekiwania na wynik: ok. 3 tygodnie
Wykonanie analizy: Laboratorium Doctor’s Data (USA) 


Terminy wysyłek zbiorowych udostępnione zostały na Stronie Głównej
Cennik proponowanych badań udostępniamy na zapytanie mailowe

Genom Sp. z o.o. Sp.k.

Al. Armii Krajowej 10B/3;  50-541 Wrocław 

NIP 8992764241

Regon 361062910

Telefony:   stacj. (+48) 71 360 41 44;     kom. (+48) 515 064 756

E-mail info@genom.com.pl

Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek   9:00 - 16:00