Menu strony

Strona główna

Zamów badanie online

Neurotransmitery i Aminy Neuro-Biogenne

935,00 2200,00 

Zmiany w statusie neuroprzekaźników w moczu dostarczają ważnych informacji klinicznych i mogą wynikać z różnych stanów, w tym z zaburzeń metabolicznych, zaburzeń nastroju/behawioralnych, ekspozycji środowiskowych lub (rzadko) z obecności niektórych nowotworów. Związek pomiędzy poziomem neuroprzekaźników w moczu, a stanem zdrowia został udokumentowane w literaturze naukowej i może stanowić cenny element kompleksowej oceny stanu zdrowia.

Na poziom neuroprzekaźników może wpływać wiele czynników, takich jak dieta (brak kofaktorów odżywczych: witamin, związków mineralnych wymaganych do prawidłowej funkcji enzymów), styl życia, wiek, płeć, wskaźnik masy ciała, zaburzenia równowagi hormonalnej, narażenie na działanie czynników środowiskowych, infekcje, przewlekłe stany zapalne i stosowanie nikotyny.Badanie określa ogólną ocenę zdolności organizmu do wydzielania i metabolizowania neuroprzekaźników i jest reprezentatywne dla poziomu w całym organizmie.

Informacje uzyskane dzięki badaniu neuroprzekaźników mogą zapewnić możliwości terapeutyczne, które poprawiają sukces kliniczny i wyniki zdrowotne pacjenta.