Menu strony

Strona główna

Zamów badanie online

GPLMycoTOX – Analiza Mykotoksyn

2350,00 4870,00 

Mykotoksyny (toksyny pochodzące z pleśni) są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych toksyn w środowisku. Są metabolitami produkowanymi przez grzyby takie jak pleśń, które mogą rozwijać się prawie na każdej powierzchni, szczególnie w ciepłym i wilgotnym środowisku. W dużej mierze rozwijają się w ścianach budynków, pojazdach, ale także produktach spożywczych. Wiele zebranych ziaren zostało uznanych za zanieczyszczone mykotoksynami i często są sprzedawane na paszę dla zwierząt, taką jak karma dla psów lub krów, świń, kurczaków, indyków i koni. Większość ekspozycji odbywa się jednak poprzez narażenie na działanie powietrza.

Wewnętrzne materiały ścienne budynków, tapety, izolacja z włókna szklanego, płytki sufitowe i wsparcie gipsowe są dobrymi powierzchniami dla grzybów do kolonizacji. Grzyby te następnie uwalniają mykotoksyny do środowiska powodując objawy wielu różnych chorób przewlekłych. Choroby i objawy związane z narażeniem na mykotoksyny obejmują gorączkę, objawy przypominające zapalenie płuc, choroby serca, choroby reumatyczne, astmę, zapalenie zatok, raka, utratę pamięci, utratę wzroku, chroniczne zmęczenie, wysypki skórne, depresję, ADHD, niepokój i uszkodzenie wątroby. Dzięki profilowi MycoTOX możemy zidentyfikować ekspozycję na mykotoksyny i przedstawić zalecenia dotyczące terapii detoksykacyjnych, które okazały się skuteczne.

Naszym głównym celem przy tworzeniu tego testu było zaprojektowanie testu, który byłby bardziej czuły i dokładny, jak również bardziej przystępny cenowo niż te dostępne obecnie na rynku. Byliśmy w stanie osiągnąć te cele dzięki naszej

Badanie wykonywane jest przy użyciu najnowocześniejszej technologii chromatografii cieczowej ze spektrometrią mas (LC-MS/MS), dzięki czemu technologia tak jest bardzo czuła, co jest ważne, ponieważ mykotoksyny mogą powodować poważne problemy zdrowotne nawet w małych ilościach. Inne testy na obecność mikotoksyn wykorzystują technologię ELISA, która opiera się na przeciwciałach. Ponadto, wszystkie wyniki badań moczu wykonywane w The Great Plains Laboratory są korygowane o różnice w przyjmowaniu płynów przy użyciu techniki zwanej korektą kreatyniny. Nie zastosowanie korekty kreatyninowej może prowadzić do trzydziestokrotnego zróżnicowania stężenia mikotoksyn w przypadku różnic w przyjmowaniu płynów. Wykorzystanie technologii LC-MS/MS daje nam możliwość precyzyjnej identyfikacji wszystkich analitów, co pozwala uniknąć błędów fałszywie pozytywnych. Dla wielu naszych związków możemy wykryć ilości w częściach na bilion (ppt), co jest około 100-krotnie lepsze niż jakikolwiek inny dostępny obecnie test.
Cena badania: 2350,00 
Cena addon'ów:
Kwota całkowita: